Poznaj najnowsze trendy mieszkaniowe i mieszkaj stylowo
Poznaj najnowsze trendy mieszkaniowe i mieszkaj stylowo
akcesoria malarskie

Jakie akcesoria malarskie wybrać?

Z pozoru łatwe, malowanie ścian stanowi nie lada wyzwanie dla każdego, kto postanowił podjąć się tej czynności. Nie raz zapewne niechcący zachlapaliśmy farbą podłogę lub meble, źle pomalowaliśmy linię sufitu, a nasz pędzel zostawił włoski na świeżo pomalowanej ścianie. Aby tego uniknąć warto wyposażyć się w odpowiednie akcesoria malarskie.

Przed rozpoczęciem malowania, dobrze jest zaopatrzyć się w takie akcesoria malarskie jak:

  • wałki i pędzle – pozwolą nam na precyzyjne nałożenie farby. W przypadku tych akcesoriów, warto wyposażyć się w różnego rodzaju wielkości np. wałek mniejszy i większy czy też mały pędzelek, pędzel płaski i pędzel kaloryferowy, który pozwoli nam dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.
  • folia ochronna – ułatwi i usprawni nam malowanie ścian oraz sufitów, a także doskonale zabezpieczy całą powierzchnię podłogi i meble.
  • taśma malarska – służy do zabezpieczania listew, ram okien, włączników światła i pomaga dobrze zamocować folię malarską.

Inne akcesoria malarskie, których wybór warto rozważyć to: kije i teleskopy do malowania, kuwety, wiadra i kratki, plandeki malarskie, mieszadła do farb oraz akcesoria ścierne.