Poznaj najnowsze trendy mieszkaniowe i mieszkaj stylowo
Poznaj najnowsze trendy mieszkaniowe i mieszkaj stylowo

Sucha zabudowa – czym jest i gdzie się ją stosuje?

Dowiedz się, czym jest sucha zabudowa i gdzie się ją wykorzystuje! 

Sucha zabudowa jest to system stosowany podczas wykańczania wnętrz, który nie wymaga użycia tak zwanej wody zarobowej. Podstawowym materiałem suchej zabudowy są płyty karton-gips, panele PCV, styropian, a także m.in wełna mineralna i akcesoria montazowe takie jak łączniki, profile, wkręty czy kołki. Jest to bardzo prosty i szybki sposób na wykończenie wnętrza mieszkania, bez potrzeby tracenia czasu na czekanie, aż użyte do zabudowy materiały, wyschną. 

Sucha zabudowa wykorzystywana jest zarówno podczas procesu stawiania większych obiektów budowlanych, w czasie prac wykończeniowych czy też remontu poszczególnych pomieszczeń w domu. Metoda ta często używana jest w celu zakrycia elementów konstrukcji, na przykład skosów poddasza, postawienia ścianek działowych, stworzenia podwieszanego sufitu, a także podczas rozmieszczania systemów podłogowych np. ogrzewania. System ten pomaga w sprawnym wykonaniu prac, jest oszczędniejszy i o wiele lżejszy w porównaniu do technologii na mokro. Sucha zabudowa dobrze sprawdza się także na zewnątrz budynku, jako sposób na wykończenie elewacji. 

System suchej zabudowy jest rozwiązaniem przystępnym cenowo, a materiały użyte do jej stworzenia, cechują właściwości termoizolacyjne, akustyczne oraz ognioodporne. Lekkość konstrukcji powstałej przy użyciu suchej zabudowy, pozwala zastosować ją niemalże wszędzie, a łatwość montażu usprawnia całą pracę.