Poznaj najnowsze trendy mieszkaniowe i mieszkaj stylowo
Poznaj najnowsze trendy mieszkaniowe i mieszkaj stylowo

Uszczelki do okna – jak dobrać odpowiednie?

Każde z dostępnych na rynku okien wyposażone jest fabrycznie w uszczelki okienne, zapewniające szczelność i pozwalające na uzyskanie oszczędności energii cieplnej. Warto jednak wiedzieć, że wyposażenie tego typu ulega zużyciu i raz na kilka lat należy je wymienić na nowe.

Uszczelki do okien – podstawowe funkcje

Uszczelki do okien mają jeden podstawowy cel: zapewnić szczelność połączenia między ramą skrzydła a ościeżnicą. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest zapewnienie komfortu cieplnego w mieszkaniu oraz uzyskanie nawet 40% oszczędności energii. Wyposażenie tego typu występuje obecnie zarówno w modelach okien wykonanych z plastiku, jak i nowoczesnych oknach drewnianych.

Podstawowe rodzaje uszczelek okiennych i sposoby ich montażu

Uszczelki do okien stosowane są w praktycznie wszystkich rodzajach okien, nie wyłączając modeli przeznaczonych do poddaszy czy tarasów. Najczęściej możemy spotkać uszczelki okienne samoprzylepne, które gwarantują szybki i sprawny montaż, przy minimalnym wysiłku ze strony użytkownika – wystarczy po prostu usunąć starą uszczelkę do okna i przykleić nową.Zapraszamy do zakupu uszczelek okiennych w buduj24.pl! Szeroki wybór uszczelek najlepszej jakości – odwiedź stronę naszego sklepu.