Poznaj najnowsze trendy mieszkaniowe i mieszkaj stylowo
Poznaj najnowsze trendy mieszkaniowe i mieszkaj stylowo

Siatka ogrodzeniowa leśna – podstawowe informacje

Prawidłowa gospodarka leśna wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, którego zadaniem jest ochrona upraw leśnych przed szkodami, wyrządzanymi przez dzikie zwierzęta. Pomaga w tym tak zwana siatka ogrodzeniowa leśna. Co warto o niej wiedzieć?

Siatka ogrodzeniowa leśna – w jakim celu jest stosowana

Użycie siatki ogrodzeniowej leśnej ma zapobiec przede wszystkim wdarciu się zwierzyny na teren upraw – mowa tu zarówno o szkółkach drzewnych, prowadzonych przez leśników, jak i o terenach nowych nasadzeń, które są szczególnie narażone na zniszczenie przez roślinożerne zwierzęta. Jej zastosowanie obejmuje również użycie do zabezpieczenia sadów i innych upraw, czemu sprzyja niewygórowana cena oraz wysoka wytrzymałość produktu.

Siatka ogrodzeniowa leśna – podstawowe cechy produktu

Siatka ogrodzeniowa leśna powinna charakteryzować się zarówno wysoką wytrzymałością na zniszczenie – zarówno przez zwierzynę, która może usiłować przedrzeć się przez nią na teren upraw, jak i na czynniki atmosferyczne. Produkt ten – ze względu na stosowanie na dużych obszarach – cechuje się stosunkowo niską ceną. W związku z tym jest również chętnie używany w innym charakterze – na przykład siatka, oferowana przez buduj24.pl może być stosowana na placach budów lub do grodzenia działek.