Poznaj najnowsze trendy mieszkaniowe i mieszkaj stylowo
Poznaj najnowsze trendy mieszkaniowe i mieszkaj stylowo

Papier ścierny – jak jest zbudowany.

Obecnie papier ścierny to najczęściej wybierany materiał trący. Służy do obróbki różnych materiałów takich jak drewno, metal czy nawet tworzywa sztuczne. Przyda się zarówno na placu budowy jak i podczas remontu mieszkania, często używany jest również w innych branżach, spotkać można go w warsztacie mechanika czy u stolarza.

Papier ścierny to materiał, który po jednej stronie posiada warstwę przyklejonego do podłoża ziarna ściernego – tzw. nasypu. Papiery ścierne są przeważnie zbudowane z 3 warstw. Pierwszą z nich jest warstwa podkładowa wykonana z kartonu lub tkaniny. Druga warstwa to warstwa lepiszcza, która przeważnie z żywicy syntetycznej. Trzecia warstwa to warstwa ścierna, która może być wykonana z szmergla, korundu, elektrokorundu cyrkonowego lub ceramicznego, karborundu, węglika krzemu, tlenku aluminium lub cyrkonu glinu.

Papiery ścierne dzieli się gruboziarnisty i drobnoziarnisty. W sprzedaży w sklepach budowlanych dostępne są papiery o gradacji od 20 do 1500. Wielkość ziaren wpływa na twardość papieru ściernego, która przystosowana jest do obróbki konkretnych materiałów. Im większe ziarna, tym silniejszy jest efekt ścierania. Zacznij pracę z papierem ściernym już dziś!