Poznaj najnowsze trendy mieszkaniowe i mieszkaj stylowo
Poznaj najnowsze trendy mieszkaniowe i mieszkaj stylowo
pianka montazowa

Pistolet do piany – przydatne narzędzie!

Pianki montażowe doskonale sprawdzą się podczas wykonywania takich prac jak wypełnienie szczelin, niwelowanie pęknięć, uszczelnianie. Ich aplikacja nie należy do najłatwiejszych gdyż trzeba to robić bardzo precyzyjnie by nie zużyć zbyt wiele materiału, pomocne okazują się pistolety do piany montażowej! 

Na rynku dostępnych jest wiele produktów tego typu, różnią się one od siebie przede wszystkim wykonaniem i aspektami technicznymi. Wszystkie jednak sprawiają, iż nakładanie piany, nawet w trudno dostępnych miejscach, staje się dużo prostsze i wygodniejsze

Wybranie odpowiedniego pistoletu to połowa drogi do sukcesu, ze względu na szeroki wybór asortymentu, nie jest to proste zadanie. Aby dokonać odpowiedniego wyboru, trzeba wziąć pod uwagę kilka znaczących aspektów. 

Korpus pistoletu do piany powinien być wykonany z metalu, dodatkowo ocynkowanego lub zabezpieczony niklem bądź innym środkiem antykorozyjnym. Zapewnia to dodatkową trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. 

Cyngiel pistoletu do pianki również powinien być metalowy. Dodatkowo mechanizm spustowy powinien zostać pokryty teflonem, wtedy zdecydowanie łatwiej jest go wyczyścić i jego konserwacja jest dużo łatwiejsza. Dysza pistoletu powinna być wykonana z mosiądzu, tak samo iglica. Warto również sprawdzi ergonomiczność pistoletu do piany, biorąc go do ręki i kilkakrotnie naciskając mechanizm spustowy. Jeśli wszystko działa płynnie i bez zarzutu to pistolet jest dobry!